Krioterapia i elektrokoagulacja zmian skórnych powiek – Centrum Medyczne Orbita
Chirurgia okulistyczna

Krioterapia i elektrokoagulacja zmian skórnych powiek

Skóra powiek jest częstym miejscem łagodnych zmian wytwórczych, jak prosaki, włókniaki, brodawki, cysty, kępki, itp. Wiele z nich wygląda bardzo nieestetycznie. Zdarza się, że zlokalizowane w obrębie rzęs, brzegu powieki czy punktu łzowego powodują, że pacjenci obawiając się działań niepożądanych unikają ich chirurgicznego usuwania. Dlatego zastosowanie kriochirurgii lub elektrokoagulacji jest w tych przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem. W trybie ambulatoryjnym w czasie konsultacji okulistycznej można za pomocą tych metod skutecznie, szybko, trwale i praktycznie bezboleśnie pozbyć się tych zmian.

Pytania i odpowiedzi

CZYM JEST ELEKTROCHIRURGIA?

Elektrochirurgia jest metodą chirurgiczną wykorzystującą prąd elektryczny wysokiej częstotliwości do usuwania, wycinania oraz niszczenia tkanek. Jest to metoda małoinwazyjna, stosunkowo bezpieczna, a przy tym bardzo precyzyjna, pozwalająca na uzyskanie świetnego efektu estetycznego. W okulistyce, dermatologii, chirurgii estetycznej jest stosowana głównie do usuwania zmian skórnych. Zabieg polega na przyłożeniu elektrody do zmiany i zniszczeniu jej za pomocą łuku elektrycznego, który pojawia się między elektrodą czynną (przykładaną do zmiany) i bierną. Prąd przepływając przez elektrody, wytwarza ciepło powodując termiczne uszkodzenie (ścięcie, koagulację) białek zlokalizowanych w tkance.

JAKIE ZMIANY SKÓRY MOŻNA USUNĄĆ PRZY POMOCY ELEKTROCHIRURGII?

Elektrochirurgia pozwala usunąć brodawki wirusowe, brodawki płaskie i łojotokowe, prosaki i włókniaki, kępki żółte, torbiele łojowe, czyli kaszaki, przerosłe gruczoły łojowe i potowe, rozszerzone naczynia krwionośne, naczyniaki gwiaździste.

CZYM JEST KRIOCHIRURGIA?

Kriochirurgia jest metodą leczenia polegającą na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu tkanek poprzez ich zamrażanie. Po zamrożeniu zniszczone tkanki ulegają samoistnej demarkacji, a tkanka ulega prawidłowej odbudowie, bez zwłóknień, czy ubytków. Metoda kontaktowa, zwana aplikacyjną, w zależności od wielkości pozwala na leczenie zmian od punktowych do średnicy kilku centymetrów. Umożliwia ścisłe ograniczenie pola zamrożenia do planowanego miejsca, zapewniając tym samym mniejsze ryzyko uszkodzenia tkanek otaczających. W trakcie zabiegu nie stosuje się znieczulenia. Sam zabieg jest na ogół niebolesny, Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort (pieczenie, szczypanie) podczas zamrażania.

JAKIE ZMIANY SKÓRY MOŻNA USUNĄĆ PRZY POMOCY KRIOCHIRURGII?

Kriochirurgia pozwala usunąć brodawki zwykłe, brodawki płaskie i łojotokowe, włókniaki, kępki żółte, plamy soczewicowate, zmiany naczyniowe, zmiany nowotworowe skóry.

Cennik

Konsultacja Okulistyczna Chirurgiczna (dr n. med. Radosław Różycki)

450 zł

Krioterapia zmian skórnych (jeden zabieg)

od 500 zł

Umów wizytę
    lub zadzwoń: +48 570 878 785